Vakıf Katılım’dan ihracatçı firmalara uygun kâr oranıyla destek.

Vakıf Katılım, reel sektörün ihtiyaçlarını göz önüne alarak ihracat yapan müşterilerine avantajlı kâr oranları ile yeni bir destek paketi hazırladı.

15 Mayıs-30 Eylül 2019 tarihleri arasında geçerli olacak kampanya kapsamında ihracatçı firmalar, dolar cinsinden yüzde 0,32’den, Euro cinsinden de yüzde 0,25’ ten başlayan aylık kâr oranlarından faydalanabilecek.

500 bin dolar destek

Vakıf Katılım ihracatçı firmalara, 6 aya varan ödemesiz dönem imkânıyla birlikte toplamda 30 ay vadeli; 500 bin USD ve 500 bin EURO’ ya kadar finansman desteği sağlayacak. Vakıf Katılım’ın KOBİ, ticari ve kurumsal müşterilerine sunacağı bu çok avantajlı paketten faydalanmak için başvuru yapacakların Dış Ticaret Paketi’ni satın almaları yeterli olacak.

“Maliyete yakın finansman”

Vakıf Katılım Genel Müdürü İkram Göktaş, “Vakıf Katılım olarak ihracatçı firmalarımızın dış ticarette rekabet güçlerini artırmak amacıyla yeni bir destek paketi hazırladık. Bu kampanyamızla, ihracat finansmanında maliyetimize yakın oranlarda bir finansman imkânı sağlamış olacağız” dedi. Bugüne kadar ülke ihracatının gelişimi için birçok projeye imza attıklarını dile getiren Göktaş şöyle konuştu:  “Ülkemizin ekonomik faaliyetlerinin canlanmasına, istihdam, üretim ve karlılığının artmasına önemli katkılar sağlayan ‘ihracatın’ gelişimi ve daha da canlanması için üzerimize düşen görevi büyük bir sorumlulukla yerine getirmeye gayret ediyoruz. Önümüzdeki dönemde de ülkemizin makroekonomik dengelerinin gelişime katkı sağlamayı sürdüreceğiz.”

Katılım Haber

Katılım Haber sitesinin kendi profilidir. Öneri, görüş ve iletişim için lütfen admin@katilimhaber.com e-posta adresinden iletişime geçiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.