Kuveyt Türk’ten çiftçiye destek

Kuveyt Türk Katılım Bankası çiftçilerin yapacakları tarım harcamalarına destek sağlamaya Tohum Kart adlı ürünüyle devam ediyor. Tohum Kart’tan yapılan harcamaların geri ödemesi hasat zamanında yapılabiliyor. Kart ayrıca esnek vade seçenekleriyle de dikkat çekiyor. Tarım alanında kalkınmanın artırılması, istihdam ve ülke ekonomisine katkı sağlanması için adımlar atmaya devam eden Kuveyt Türk Katılım Bankası Tohum Kart adlı ürünüyle dikkat çekiyor. Banka tarafından bu ürünle ilgili bilgilendirme niteliğinde bir açıklama yapıldı. Açıklamada KOBİ Bankacılığından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Abdurrahman Delipoyraz’ın görüşleri de yer aldı.

Çiftçilerin Harcamaları Farklılık Gösteriyor

Kuveyt Türk’ün açıklamasında değişik sektörlere özel geliştirilen bankacılık ürün ve hizmetleriyle ekonominin desteklenmeye devam edildiği, Kuveyt Türk Tohum Kart ile bu kapsamda tarım harcaması yapacak çiftçilere esnek vadeler ve hasat zamanında ödeme yapabilme olanağı sağladıkları söylendi. 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günüvesilesiyle yapılan açıklamada görüş bildiren Kuveyt Türk KOBİ Bankacılığından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Abdurrahman Delipoyraz çiftçilerin ihtiyaçlarının farklılık gösterdiğini, bunu dikkate alarak kişiye özel hizmet vermeye özen gösterdiklerini söyledi.

Çiftçiler Borçlarını 1 Yıl Erteleyebiliyor

Abdurrahman Delipoyraz çiftçilere özel ticari kart olarak tasarlanan Kuveyt Türk Tohum Kart’ın tarım alanında ihtiyaç duyulan mazot harcaması, zirai ilaçlama, gübre, ekipman, fide harcamalarının hasat dönemine kadar ertelenebildiğini belirtti. Ayrıca çiftçilerin TARSİM yaptırarak borçlarını 1 yıl erteleyebildiklerini de söyleyen Delipoyraz, bütün çiftçileri Kuveyt Türk şubelerine beklediklerini de sözlerine ekledi. Tohum Kart sahipleri kart aidatı ödemiyorlar. Kuveyt Türk’ün bütün şubelerinden TARSİM yani Türkiye Tarım Sigortaları Sistemi’ne kayıt yaptırarak borçlarını 1 yıl sonra ödemeye başlayabiliyorlar.

AA

Katılım Haber

Katılım Haber sitesinin kendi profilidir. Öneri, görüş ve iletişim için lütfen admin@katilimhaber.com e-posta adresinden iletişime geçiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.