PTT Genel Müdürü görevine devam ediyor

Şubat ayında çıkan haberlere göre PTT Genel Müdürlüğüne Aysel KANDEMİR’in atandığı söyleniyordu. Bugün PTT’nin sitesine girdiğimiz zaman Kenan Bozgeyik’in Genel Müdür mesajı hala durmaktadır. Burdan anlaşılıyor ki PTT Genel Müdür hala görevine devam etmektedir.

Kenan Bozgeyik Kimdir ?

1966 yılında Gaziantep’in Oğuzeli ilçesinde doğdu. İlk, orta ve lise tahsilini Gaziantep’de tamamladı. 1988 yılında Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Maliye Bölümü’nden mezun oldu.
Mesleğe 1988 yılında Konya Yem Sanayi’nde başladı. Yem Sanayi Genel Müdürlüğü’nde müfettiş yardımcılığı ve müfettişlik yaptı. Çevre Bakanlığı’nda müfettiş, TBMM’de danışman ve yine Çevre Bakanlığı’nda bakan danışmanı olarak görev yaptı.
2003-2008 yılları arasında Sağlık Bakanlığı Araştırma Planlama ve Koordinasyon Kurulu Başkanlığı ve Strateji Geliştirme Başkanlığı görevlerinde bulunan Sayın BOZGEYİK, 2008-2011 yılları arasında Ulaştırma Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı görevinde bulundu.18 Ağustos 2011- 02 Haziran 2012 tarihleri arasında Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Müsteşarlığı görevini yürüttü.
Başbakanlık Müşaviri görevindeyken, PTT A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü olarak atanan Sayın BOZGEYİK 31 Mart 2016 tarihi itibarı ile yeni görevine başladı.
20 Eylül-07 Ekim 2016 tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleşen 26. Dünya Posta Kongresinde alınan karar doğrultusunda dört yıl boyunca Dünya Posta Birliği İdari Konsey Başkanlığını Sayın Kenan BOZGEYİK yürütecektir.
İngilizce bilen Sayın BOZGEYİK evli ve beş çocuk babasıdır.

KAYNAK: PTT

Katılım Haber

Katılım Haber sitesinin kendi profilidir. Öneri, görüş ve iletişim için lütfen admin@katilimhaber.com e-posta adresinden iletişime geçiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.